Gider Tıkanıklığı Açma

Gider tıkanıklığı açma, tıkanan giderlerin açılması anlamına gelen ve ciddi sağlık sorunlarından sizi kurtarabilecek bir işleme verilen addır. Giderler su tesisat sisteminin önemli bir ayağıdır. Evdeki atık suların dışarı atıldığı bu sistemde olacak herhangi bir tıkanıklık, hem evdeki konforun bozulmasına yol açar hem de ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Gider tıkanıklığı açma, zor bir işlemdir ve İstanbul su tesisatçısı gibi profesyonel firmalar tarafından gerçekleştirilebilir.

Gider tıkanıklığının nedenleri nelerdir?

  • Gider tıkanıklığının en çok görülen nedeni, yanlış kullanımlardır.
  • Mutfak giderine yağ, bulaşık artıkları, çay, çekirdek gibi yabancı maddelerin atılması
  • Banyo giderine saç teli, tıraş sonrası tüylerin atılması
  • Tuvaletlere tuvalet kağıdı, ped gibi atıkların atılması
  • Gider boruları yapılırken çok fazla dirsek kullanılması

Gider tıkanıklığı belirtileri nelerdir?

Gider tıkanıklığı sorunu lavabolar dolu olup su gitmediğinde ya da klozetin içindeki su kaldığında kolaylıkla anlaşılabilir. Ama bu son noktadır. Gider tıkanıklığının ilk belirtisi evde pis koku, evde lağım kokusudur. Tıkanan giderler ilk olarak koku yayar ve zamanla daha büyük işaretler verir. Bu açıdan evde lağım kokusu alıyorsanız gider tıkanıklığı açma için İstanbul su tesisatçısı firmamızdan destek almalısınız. İstanbul su tesisatçısı olarak biz, talebiniz üzere evinize gelip kameralarla tıkanıklık tespiti yapmaktayız. Böylelikle lavabo ya da klozet taşmadan, etrafı mikroplar sarmadan önlem almış olursunuz.

Gider Tıkanıklığı Açma
Gider Tıkanıklığı Açma

Tıkanan giderleri açma yöntemleri

Tıkanan giderleri açmak için öncelikle pompalama yapılmalıdır. Pompalamaya rağmen gider tıkanıklığı devam ediyorsa ucu sivri bir telle gidere müdahale yapıp suyun gidip gitmediği kontrol edilmelidir. Eğer hala bir hareket olmazsa bu, gider tıkanıklığının derinlerde olduğu anlamına gelir. Bu noktada beklemeden İstanbul su tesisatçısı ile iletişime geçmeniz en doğru adım olacaktır.

Tıkanan giderleri açmak için bir takım evde yapabileceğiniz yöntemler de vardır. Bunlardan ilki karbonat sirke karışımını lavaboya boşaltıp sonrasında üzerine sıcak su dökme yöntemidir. Bunun dışında lavabo açıcı olarak satılan kimyasallar da vardır. Ama bu kimyasalların kullanımı önerilmemektedir.

Eğer bu yöntemlerle gider tıkanıklığı açma işlemi başarılı olmazsa çok beklemeden İstanbul su tesisatçı firmamızla iletişime geçmeniz yerinde olacaktır.

Gider tıkanıklığının yol açtığı sorunlar nelerdir?

Gider tıkanıklığı çözümlenmediğinde su geri gelip su baskınları olabilmektedir. Bu durum da hem daire sahibi hem de komşularını olumsuz etkileyen bir sorun olacaktır. Giderlerin mikrop yuvası olduğu düşünüldüğünde bu su baskınının, insan sağlığı için de taşıyacağı risklerin ne denli büyük bir sorun olduğu görülecektir.

Gider tıkanıklığı sorunu için erken dönemde önlem alınmadığında sorun daha da büyüyecek ve tüm tesisat değiştirilmek zorunda kalacaktır. Bu da hem oldukça zahmetli hem de pahalı bir işlem olacaktır.

Gider tıkanıklığı, insan sağlığını riske atan ve hastalıklara neden olabilen bir tesisat sorunudur. Ve bu tesisat sorunu en doğru şekilde İstanbul su tesisatçısı tarafından çözülebilir. Bizim kendi başımıza kalkıştığımız her türlü tıkalı gider açma işlemi riskli sonuçlar oluşturabilir. Bu yüzden gider tıkanıklığı sorunu ile karşılaştığınızda beklemeden İstanbul su tesisatçı firmamızla iletişime geçmelisiniz.

Gider tıkanıklığı açma işlemi

İstanbul su tesisatçısı olarak gider tıkanıklığı açma işlemlerini robot cihazlarla gerçekleştirmekteyiz. Kameralı ve sese duyarlı bu cihazlar sayesinde tıkanıklığın olduğu nokta kolayca bulunabilir. Bu da bize işlem kolaylığı sağlar. Tıkanıklığın bulunduğu nokta bulunduktan sonra sadece o nokta açılır ve boruların içi temizlenir. Böylelikle kırmadan gider tıkanıklığı açma işlemi gerçekleştirip evinize zarar vermiyoruz.

Kameralı boru içi görüntüleme sayesinde hem tıkanmış borular hem de tıkanmaya meyilli boruların içinde kolaylıkla gider tıkanıklığı açma işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Eğer siz de kısa zamanda gider tıkanıklığı açma işlemi beklentisi içindeyseniz İstanbul su tesisatçısı firmamız ile tanışmak için acele etmelisiniz.

Tuvalet tıkanıklığı açma

Tıkalı tuvalet, hijyen açısından korkunç bir durum olduğu için önemli bir gider tıkanıklığı sorunudur. Bu sorun, genellikle inşaat aşamasında yanlış eğim verilmesi, boru çökmesi ya da yanlış kullanımlar sonucu ortaya çıkmaktadır. Sebebi ne olursa olsun İstanbul su tesisatçısı olarak tıkanmış tuvalet açma konusunda son teknolojinin nimetlerinden faydalanmaktayız.

Kameralı robot gidere gönderildiğinde hangi boruda ne gibi hasar var ya da tıkanıklık nerede? Konusunda bize net bilgi vermektedir. Tıkanıklığın yerini bilmek, tuvalet tıkanıklığı açma işleminin yarısının tamamlanması demektir. Çünkü bundan sonrası çok daha kolaydır.

Atık su borusunun içine sürülmesi için bir yayı bulunan bu robot cihaz, yayın ucuna takılan özel aparatlar ile çalışmaktadır. Bu sayede tıkanıklığa neden olan cisimler parçalanabilmekte ya da çekip çıkartılmaktadır. Yani robot cihaz sayesinde kırmadan gider tıkanıklığı açma işlemi kısa sürede ve başarıyla tamamlanmaktadır.

Tıkalı klozet açma

İstanbul su tesisatçısı olarak tıkalı klozet açma işlemini, robot cihaz yardımıyla kısa sürede ve etrafı kirletmeden temiz bir şekilde çözmekteyiz. Evlerdeki en kirli noktalar olan klozetlere temas etmeden yapılan bu işlem hem sizin hem de sevdiklerinizin sağlığı düşünülerek yapılmaktadır.

Eğer siz de tıkalı lavabo açma, tıkalı tuvalet açma ya da tıkalı gider açma sorunu yaşıyorsanız İstanbul su tesisatçısı firmamızı aramanız sorununuzdan kısa sürede kurtulmanızı sağlayacaktır.

Yorum yapın

Hizmetlerimiz

İstanbul Anadolu Yakası Tüm İlçelerine Haftanın Her günü 7/24 Saat Ulaşabileceğiniz Sıhhi Tesisatcı

Kameralı Su tesisatçısı

Teknoloji muhteşem bir şey. Öyle ki günümüzde her alanda olduğu gibi İstanbul sıhhi su tesisatçısının işlerini de kolaylaştırmakta. Eskiden saatler süren işlemler, teknolojik gelişmeler sayesinde daha kısa bir zamanda ve daha temiz çalışılarak gerçekleştirilmekte. Özellikle ev hanımlarının kabusu olan tıkanıklık açma konusunda teknolojik imkanlar işleri daha kolay yola sokmakta.

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? konusunda uzman bir İstanbul su tesisatçısı olarak bilgi vermenin doğru olacağını düşündüğümüz için bu makaleyi kaleme almak istedik.

SU TESİSAT NASIL YAPILIR

Su Tesisat Nasıl Yapılır? sorusunun cevabını çoğumuz merak ederiz. Binaya nasıl su geliyor ve binadan atık su nasıl dışarı gidiyor?

Gider Tıkanıklığı Açma

Gider tıkanıklığı açma, tıkanan giderlerin açılması anlamına gelen ve ciddi sağlık sorunlarından sizi kurtarabilecek bir işleme verilen addır.

Pimaş Tıkanıklığı Açma

Pimaş tıkanıklığı açma konusundan önce pimaş nedir bunun üzerinde durmak gerekir. Pimaş, küvetle kanalizasyon arasındaki boru sistemine verilen addır.

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Tıkalı lavabo açma konusunda uzman bir firma olan İstanbul su tesisatçısı olarak tıkalı lavabo nasıl açılır? Konusunda sizi detaylı olarak bilgilendirmek istedik.

Kalorifer Petek Temizliği

Kalorifer ve petek temizliği, kalorifer peteklerinin içinin yıkanması, pisliklerden ve tıkanıklıklardan arındırılması anlamına gelmektedir.