Maltepe Su Tesisatçısı

Maltepe su tesisatçısı, binaların su sistemi ile ilgili işlemlerini yapan ve sorunlarını çözen kişilere verilen addır. Maltepe ve civarındaki su tesisat sorunları yaşayanların başvuracağı ilk adres olan Maltepe su tesisatçısı, profesyonel bir ekipleçalışan ve son teknoloji cihazları kullanan ve işlerini kısa ve sorunsuz halleden bir sıhhi su tesisatçısı olarak bilinmektedir.

Su tesisatı evdeki en önemli yapılardan biridir. Olası bir aksaklık, hem evde büyük bir sorun yaratabilmekte hem de sağlığımızı tehlikeye atmaktadır.

Su Tesisat nasıl yapılır ?

Sıhhi su tesisatı yapmak, sıfırdan su tesisatı yapmak ya da su tesisatı yenilemek olarak çeşitlendirilir. Sıfırdan su tesisatı yapmak, inşaatlarda yapılan ilk işlemlerdir ve oldukça önemlidir. Doğru proje, doğru usta ve doğru yöntemlerle yapıldığında ve kaliteli malzeme kullanıldığında uzun yıllar sorun çıkartmaz. Maltepe su tesisatçısı olarak biz, inşaatta su tesisatı yapmak konusunda en başarılı firmalardan biriyiz. Tüm bu özelliklere dikkat ederek yaptığımız su tesisatları ile güvenli binalara imza atmaktayız.

Su tesisatı yenileme konusunda da yine aynı özen ve titizliği gösteren Maltepe su tesisatçısı, malzeme seçimi ve ustalık konusunda oldukça dikkatli seçimler yapmaktadır.

Su tesisatı nasıl yapılır? diye soranlar için en doğru adres olan Maltepe su tesisatçısı, her türlü tesisat kurulumu ve tamirinde yanınızda olan bir firmadır.

Maltepe Su Tesisatçısı
Maltepe Su Tesisatçısı

Sıhhi Su Tesisatçısı( Su Tesisatı )

Sıhhi su tesisatçısı, işini başarıyla yapan su ile ilgili her türlü sorununuzu çözen ustalara verilen isimdir. Sıhhi su tesisatçıları; su tesisatı kurma, su kaçağı tespiti ve tamiri, su basıncı sorunları, binalardaki pis kokuyu giderme, su sayacı tamiri, petek temizliği gibi konularda hizmet veren Maltepe su tesisatçısı gibi firmalardır.

Hem ilk kurulum hem de tamir ve bakım konularında çalışan Maltepe sıhhi su tesisatçısı, deneyimli ve yeniliğe açık, hızlı, pratik çözümler sunmaktadır.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl yapılır?

Su kaçağı tespiti, eskiden zahmetli bir süreçken şuan son teknoloji cihazlar sayesinde hızlı ve kolay bir hale dönüşmüştür. Maltepe su tesisatçısı, öncelikle titreşim yayan cihazlarla suyu takip eder ve duvarların arkasından robot cihazlar sayesinde su kaçağının kaynağını bulur. Su kaçağı kaynağı bulunduktan sonra sadece o bölgeyi kıran Maltepe su tesisatçısı, bu sayede etrafı kirletmeden su kaçağı tespiti yapar.

Su Tesisat Tamiri

Su tesisatı, oldukça karışık bir sistemden oluşur. Özellikle bilmeyen biri için. Bu yüzden su tesisatı tamiri için profesyonel ellere ihtiyaç vardır. Su tesisatı, evin her köşesini ilgilendiren bir yapıdadır. Tuvalet, banyo, mutfak, balkon gibi yerler gelen su ve giden su sistemleriyle örülmüştür. Bu açıdan bu sistemde olan bir arıza, su tesisatı tamiri için profesyonel destek almanızı zorunlu kılmaktadır. Maltepe su tesisatçısı, su tesisatı tamir ve bakımı konularında hizmet verenbir firmadır.

Su tesisat tamiri, su tesisatının herhangi bir yerinde oluşan aksaklığı gidermeye yöneliktir. Maltepe su tesisatçısı, tüm bu tamirat işlerinde hızlı ve temiz çalışmayı ilke edinmiş bir firmadır.

Su Basıncı Sorunu

Su, şehirlerden binalara dağıtılması için belli bir basınca ihtiyaç duyar. Suyun basıncı binaların inde de farklı katlar için farklı basınçlar ister. Tüm bu basınç normları için bir ayarlama yapılır. Bazen gelen suyun az aktığını fark edersiniz bu durumda apartman sakinlerinde aynı sorunun olup olmadığı, suyun gücünü sınırlamak için bir regülatör kullanılıp kullanılmadığı kontrol edilmelidir. Maltepe su tesisatçısı su basıncı kontrolü yapıp arızalar konusunda size yardımcı olmaktadır. Eğer basınç sorunu sadece sıcak suda ise bu durumda kombi ile ilgili bir sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Maltepe su tesisatçısı kombi basınç sorunları ile ilgili sorunları da çözen bir su tesisatçısıdır.

Su Tesisat Basınç Düşürücü

Su tesisat basınç düşürücü, yüksek basınç sorunu yaşayanlar için kullanılan bir alettir. Binalar için en uygun basınç birimi 4 bardır. Bunun üstünde olan rakamlar, sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Her daire için, dairenin su girişi vanasına takılan su tesisat basınç düşürücü, su basıncını 4 bar civarında tutmaktadır. Bu sayede evde su basma problemi yaşamazsınız. Su basıncının yüksek olması sadece su baskınlarına yol açmaz. Aynı zamanda çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve kombi gibi cihazların bozulmasına da neden olabilmektedir. Maltepe su tesisatçısı, yüksek su basıncı problemi yaşayanlar için su tesisat basınç düşürücü konusunda en iyi desteği verecektir.

Pis koku sebepleri

Evde pis koku, rahatsız edici bir durumdur. Pis kokunun sebepleri borulardaki tıkanıklık, lavabo borularının altına esli sifon takılmaması, atık sular ve binalardaki yanlış inşaat uygulamalarıdır.

Evdeki pis koku sebeplerini bulup çözüm üreten Maltepe su tesisatçısı, binada lağım kokusu var diyenlerin problemlerine ışık tutacak yegane firmadır.

Su Sayacı Nedir?

Su sayacı, su kullanımını metre küp cinsinden hesaplayıp ücretlendirilmesini sağlayan cihaza verilen addır. Su tesisatının girişine bağlanan bu sayaç, içinden geçen su miktarını ölçmektedir. Türkiye’ de kullanılan su sayacı tipi, hız esaslı ve çok huzmeli su sayaçlarıdır.

Günümüz teknolojisinin sunduğu ultrasonik su sayaçları, düşük debilerde ölçüm yapabilmektedir.Manyetik olmayan bu cihazlar, düşük enerji tüketimine sahiptir. Son 12 ay tüketim bilgilerini de data halinde tutan bu cihaz, Maltepe su tesisatçısı tarafından kullanımınıza sunulmaktadır.

Tıkalı Lavabo açma

Tıkalı lavabolar, evlerde en sık rastlanan tesisat sorunlarındandır. Lavaboların tıkanması genelde kullanımlardan kaynaklansa da bazen inşaatın su tesisatında yapılan hata, tüm binayı tıkalı lavabo sorunuyla uğraşmak zorunda bırakmaktadır.

Eğer tıkalı lavabo sorununu arada sırada yaşıyorsanız tıkalı lavaboları açmak için doğal yöntemler işinize yarayabilir. Ama sorun, sık sık yaşanıyorsa Maltepe su tesisatçısı gibi bir uzmandan destek almanız gerekmektedir.

Atıkları özellikle atık yağları lavaboya dökmek tıkalı lavaboların en büyük sebeplerindendir. Üstelik sadece mutfak lavabosu değil, banyo ve tuvaletlerde de benzer sorunlar yaşanabilmektedir. Atıkların çöpe atılmasına özen gösterilmesi, tıkalı lavabo sorunu yaşamamanızın ilk önlemidir.

Sebebi ne olursa olsun her türlü tıkanık lavaboları açan firmamız Maltepe su tesisatçısı son teknolojik cihazlar ile çalışan profesyonel bir firmadır.

Kalorifer ve Petek Temizliği

Kış boyu ısınma ihtiyacımız için kullandığımız kalorifer ve petekler de kirlenir. Ve kirlenen her şey gibi onların da temizlenmesi gerekir. Çünkü temizlenmediğinde içinde yer alan yabancı cisimler tıkanıklığa yol açacak ve ısınma kalitenizi düşürecektir. Üstelik bu hem sisin ısı kayıpları yaşamanıza neden olabilen hem de ülke ekonomisi için olumsuz olan bir sorundur.

Bu sebeple en fazla 2 yılda bir Maltepe su tesisatçısı ile iletişim kurup kalorifer ve petek temizliği yaptırmanız önerilir.

Kalorifer ve petek temizliği nasıl yapılır?

Öncelikle bu bir uzman işidir diyerek başlamalıyız. Çünkü yapılacak işlem tamamen profesyonellik istemektedir. Maltepe su tesisatçısı bu anlamda ilk başvuracağınız kanal olmalıdır. Maltepe su tesisatçısının kalorifer ve petek temizliğinde izlediği adımlar:

-Havlupan sökülür ve cihazın kablosuna bağlanır diğer boru da klozete bırakılır. Bu sayede yıkanan peteklerin atıkları klozete atılmaktadır. Aynı işlem tek tek tüm petekler için yapılıp peteklerin tamamen temizlendiğinden emin olunmalıdır. Son adımda da kimyasal yıkama ile petek koruyuculuğu sağlanmalıdır.

Maltepe Kalorifer ve Petek Temizliği
Maltepe Kalorifer ve Petek Temizliği

Pimaş Tıkanıklığı açma

Pimaş tıkanıklığı, kötü sonuçlara yol açabilecek bir tesisat sorunudur. Tüm gider tıkanıklıklarında olduğu gibi pimaş tıkanıklığı da profesyonel ellere teslim edilmesi gereken bir problemdir.

Evsel atıkların giderlere atılması ve inşaatta yapılan hatalardan kaynaklanan pimaş tıkanıklığı, Maltepe su tesisatçısı tarafından kolaylıkla çözülebilecek bir problemdir.

Maltepe pimaş tıkanıklığı açma
Maltepe pimaş tıkanıklığı açma

Gider Tıkanıklığı Açma

Su tesisatının önemli bir ayağı olan su giderleri doğru çalışmadığında sorunlara hatta büyük sorunlara neden olmaktadır. Kullanılan suyun dışarı atılmasını sağlayan giderlerde yaşanacak her sorun, insan sağlığını tehdit edebilmektedir.

Giderler, atıklar yüzünden kolaylıkla tıkanabilmektedir. Üstelik bu sadece sizin hatanız da olmayabiliyor. Ne kadar titiz davranılırsa davranılsın evde gider tıkanıklığı yaşama ihtimali her zaman vardır. Bu yüzden sorun ilk yaşandığı anda Maltepe su tesisatçısı ile iş birliği yapıp olası büyük problemlerin önüne geçilmelidir.

Maltepe su tesisatçısı gider tıkanıklıklarını açmak için son teknolojik cihazlarla hızlı bir uygulama yapmaktadır. Böylece kısa zamanda ve etrafı kirletmeden sorun çözülebilmektedir.

Maltepe su tesisatçısı, tüm tesisat sorunlarında olduğu gibi gider tıkanıklığı açma konusunda da hizmet veren profesyonel bir markadır. Maltepe su tesisatçısı firmasının alanında uzman ustaları ve son teknoloji cihazları sayesinde artık su tesisatı problemlerinden kurtulmak çok kolay

Yorum yapın

Hizmetlerimiz

İstanbul Anadolu Yakası Tüm İlçelerine Haftanın Her günü 7/24 Saat Ulaşabileceğiniz Sıhhi Tesisatcı

Kameralı Su tesisatçısı

Teknoloji muhteşem bir şey. Öyle ki günümüzde her alanda olduğu gibi İstanbul sıhhi su tesisatçısının işlerini de kolaylaştırmakta. Eskiden saatler süren işlemler, teknolojik gelişmeler sayesinde daha kısa bir zamanda ve daha temiz çalışılarak gerçekleştirilmekte. Özellikle ev hanımlarının kabusu olan tıkanıklık açma konusunda teknolojik imkanlar işleri daha kolay yola sokmakta.

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? konusunda uzman bir İstanbul su tesisatçısı olarak bilgi vermenin doğru olacağını düşündüğümüz için bu makaleyi kaleme almak istedik.

SU TESİSAT NASIL YAPILIR

Su Tesisat Nasıl Yapılır? sorusunun cevabını çoğumuz merak ederiz. Binaya nasıl su geliyor ve binadan atık su nasıl dışarı gidiyor?

Gider Tıkanıklığı Açma

Gider tıkanıklığı açma, tıkanan giderlerin açılması anlamına gelen ve ciddi sağlık sorunlarından sizi kurtarabilecek bir işleme verilen addır.

Pimaş Tıkanıklığı Açma

Pimaş tıkanıklığı açma konusundan önce pimaş nedir bunun üzerinde durmak gerekir. Pimaş, küvetle kanalizasyon arasındaki boru sistemine verilen addır.

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Tıkalı lavabo açma konusunda uzman bir firma olan İstanbul su tesisatçısı olarak tıkalı lavabo nasıl açılır? Konusunda sizi detaylı olarak bilgilendirmek istedik.

Kalorifer Petek Temizliği

Kalorifer ve petek temizliği, kalorifer peteklerinin içinin yıkanması, pisliklerden ve tıkanıklıklardan arındırılması anlamına gelmektedir.