Pis Koku Sebepleri

Pis koku sebepleri konusu özellikle kadınların çok merak ettiği bir konudur. Evde ara ara ortaya çıkan bu kokular, hem bizi hem de misafirlerimizi rahatsız edebilmektedir. Hatta bazen koku sanki bizden kaynaklanıyor gibi, utanıp mahçup olmamıza da neden olmaktadır. Bu yüzden pis koku sebepleri hemen bulunmalı ve çözümlenmelidir. Özellikle yaz aylarında artan lağım kokuları, sağlığı tehdit edecek bir su tesisatı sorunundan kaynaklanıyor olabilir. İstanbul su tesisatçısı olarak biz, pis koku sebepleri bulma ve sebebi çözme konusunda profesyonel destek alabileceğiniz bir firmayız.

Yaz aylarında ve yağmur yağdığında artan kötü kokular sadece koku olarak değil ortamda gezen zararlı gazların habercisi oldukları için sağlık açısından da büyük risk taşımaktadır. Bu nedenle işi uzmanına vermekte acele etmeniz, hem sizin hem de sevdiklerinizin sağlıkları açısından da önemlidir.

Evdeki pis kokular neden kaynaklanır?

Biz insanlar için koku oldukça önemlidir. Hayatımızdaki kokular bizi olumlu ya da olumsuz muhakkak etkiler ve bu etki uzun süre kalıcı olur. Bu yüzden de özellikle evlerimiz ve iş yerlerimizin güzel kokmasını isteriz. Ama bazen elimizde olmayan sebeplerden dolayı evimizde ya da iş yerimizde istenmeyen kokular ile yüzleşmek zorunda kalabiliriz.

Peki bu evde kötü kokular neden olur? Evde kötü kokular genelde su tesisat problemlerinden kaynaklanır. Özellikle tıkalı borular, bakteri birikmesine neden olacağı için evde kötü kokuya neden olabilmektedir.

Su tesisatı yapımında kullanılan malzemelerin kalitesizliği su tesisatı kaynaklı kötü kokuların başlıca bedenlerindendir. Çünkü kalitesiz malzeme kullanımı tesisatın çabuk arızalanmasına neden olup tıkanmalar yaratmaktadır. Tıkanıklığın olduğu yerlerde de bakteri ve mikrop bulunması ve bunların kokuya yol açması kaçınılmazdır.

İstanbul su tesisatçısı evdeki pis kokuların sebepleri sorunuzu cevaplamak için 7/24 hizmet veren profesyonel bir su tesisat firmasıdır.

Evdeki Lağım Kokusu Sebepleri

Evdeki lağım kokusunun başlıca sebebi gider tıkanıklıklarıdır. Gider tıkanıklıkları da tesisat problemlerinden, inşaatın kurulduğu yerle ilgili problemlerden ve yanlış kullanımdan kaynaklanır.  Özellikle sifonların altında kullanılan boruların yanlış takılması, boruların kalitesiz oluşu, bina alt yapı sorunları ve giderlere atılmaması gereken maddelerin atılması gider tıkanıklığına neden olan faktörlerdir.

Çoğumuzun yaşadığı başka bir pis koku da tatil dönüşü evde aldığımız kokudur. Bu durum biz yokken klozette su kalmamasıdır. Kullanılmadıkça bu alan kokar. Ama bu koku eve geldikten sonra geçen bir kokudur. Eğer bu koku, eve geldikten sonra  3-4 gün daha devam ederse sorun başka bir şeyden kaynaklanıyor demektir. Bu noktada oyalanmadan İstanbul su tesisatçısı ile iletişime geçerseniz kokunun kalıcı olmasını engellemiş olursunuz.

Pimaş borusu tıkanıklığı koku yapar mı?

Pimaş borusu, tüm giderlerin birleştiği noktada bulunan ve atık suların geçtiği bir borudur. Ve evde en çok tıkanan borulardan biridir. Evet pimaş tıkanıklıkları evde pis kokuya neden olabilir. Hatta lağım kokusunun en belirgin sebeplerindendir de diyebiliriz.

Evdeki kötü kokulardan nasıl kurtuluruz?

Evdeki kötü kokulardan kurtulmak için ev temizliğine yeteri kadar dikkat edip etmediğimiz çok önemlidir. Eğer evi düzenli olarak temizliyor ve hala evdeki pis koku sorunundan kurtulamıyorsanız o halde harekete geçmenin zamanı gelmiş demektir.

Evdeki kötü kokulardan kurtulmak için öncelikle lavaboların borularını açıp temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Olası tıkanıklıklardan sizi kurtaracak olan bu yöntem işe yaramadığında evde rutubet avına çıkabilirsiniz. Evdeki rutubet, sizde ya da komşuda olan su kaçağının belirtisidir. Bu anlamda evlerdeki kötü koku sorunu için komşularınızın da fikrini almanız yerinde olacaktır. Su kaçağı ya da tıkanıklık yoksa sorun, binadaki başka bir tesisat sorunundan kaynaklanıyor olabilir. Bu durumlarda İstanbul su tesisatçısı ile iletişime geçip apartmanın su tesisat sistemini kontrol ettirebilirsiniz. Özellikle apartman bodrumları binadaki kötü koku kaynağı olabilmektedir. Bodrumların ayrıntılı tetkiki yapılmalı ve sorun bodrumdaysa çözüm için İstanbul su tesisatçısı aranmalıdır.

Evdeki giderler neden kokuyor?

Bir yerde kanalizasyon kokusu varsa orada bakteri ve metan gazı var demektir. Yani lağım kokusu ciddiye alınması ve çözüm için acele edilmesi gereken bir sorundur. Drenaj kokusu olarak da bilinen bu kokular, kanalizasyon ve gider tıkanmaları sonucunda ortaya çıkar. Giderlere atılan su dışındaki her şey, tıkanıklığa; tıkanıklıklar da kokuya neden olabilir. Bu sebeple evdeki giderler kokuyorsa bir tıkanıklık var demektir ve acilen İstanbul su tesisatçısı ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Hidrojen sülfür olarak bilinen kanalizasyon gazı tehlikelidir ve kanalizasyon kokusu olan yerlerde bu tehlike riski her zaman vardır. Kanalizasyon gazı tuvaletten de gelebilir banyodan da bu yüzden de kokunun kaynağını tespit etmek açısından İstanbul su tesisatçısından yardım istemek, işlerin hızlanmasını sağlayacaktır.

Evde pis koku varsa ne yapmalıyız?

Kanalizasyon sistemine giden tüm tahliye borularında hem kanalizasyon gazını dışarıda tutmak için  hem de bir sızdırmazlık sağlaması için  “P” şeklinde bir kapan bulunur. Bu kapan tıkandığında ya da arızalandığında evde pis kokular ortaya çıkar. İşte bu noktada yapılması gereken İstanbul su tesisatçısını aramak ve kapanın temizlenmesini ya da değiştirilmesini sağlamak olmalıdır.

Yorum yapın

Hizmetlerimiz

İstanbul Anadolu Yakası Tüm İlçelerine Haftanın Her günü 7/24 Saat Ulaşabileceğiniz Sıhhi Tesisatcı

Kameralı Su tesisatçısı

Teknoloji muhteşem bir şey. Öyle ki günümüzde her alanda olduğu gibi İstanbul sıhhi su tesisatçısının işlerini de kolaylaştırmakta. Eskiden saatler süren işlemler, teknolojik gelişmeler sayesinde daha kısa bir zamanda ve daha temiz çalışılarak gerçekleştirilmekte. Özellikle ev hanımlarının kabusu olan tıkanıklık açma konusunda teknolojik imkanlar işleri daha kolay yola sokmakta.

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? konusunda uzman bir İstanbul su tesisatçısı olarak bilgi vermenin doğru olacağını düşündüğümüz için bu makaleyi kaleme almak istedik.

SU TESİSAT NASIL YAPILIR

Su Tesisat Nasıl Yapılır? sorusunun cevabını çoğumuz merak ederiz. Binaya nasıl su geliyor ve binadan atık su nasıl dışarı gidiyor?

Gider Tıkanıklığı Açma

Gider tıkanıklığı açma, tıkanan giderlerin açılması anlamına gelen ve ciddi sağlık sorunlarından sizi kurtarabilecek bir işleme verilen addır.

Pimaş Tıkanıklığı Açma

Pimaş tıkanıklığı açma konusundan önce pimaş nedir bunun üzerinde durmak gerekir. Pimaş, küvetle kanalizasyon arasındaki boru sistemine verilen addır.

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Tıkalı lavabo açma konusunda uzman bir firma olan İstanbul su tesisatçısı olarak tıkalı lavabo nasıl açılır? Konusunda sizi detaylı olarak bilgilendirmek istedik.

Kalorifer Petek Temizliği

Kalorifer ve petek temizliği, kalorifer peteklerinin içinin yıkanması, pisliklerden ve tıkanıklıklardan arındırılması anlamına gelmektedir.