Su Tesisat Basınç Düşürücü ( Su basınç regülatörü)

Su tesisat basınç düşürücü, basınçlı suyun dairelere,  basıncını azaltarak girmesini sağlayan bir cihazdır. Su binalara dağıtılırken her katın farklı bir basınç ihtiyacı vardır. İlk katla son katın ihtiyacı aynı olmadığı için bazılarının yüksek basınçlı sudan şikayet ettikleri görülür. İşte bu noktada su basınç regülatörü taktırmak,  sorunu tamamen ortadan kaldıracaktır.

İstanbul su tesisatçısı, su basıncı yüksek olan ev ve iş yerleri için su basınç regülatörü takma konusunda uzman bir firmadır.

Su basıncının yüksek olduğu nasıl anlaşılır?

Su basıncı 4 barın üstünde olursa bu yüksek su basıncı anlamına gelmektedir. Biz bu ölçümlemeyi her zaman yapamayabiliriz. Bu yüzden yüksek su basıncı belirtileri nelerdir bilmek gerekir.

 • Bunların başında suyun tazyikli akması gelir. Öyle ki su düz bir şekilde değil patlayarak akar. Uzun süre su kesik olduğunda bunun yaşanması normaldir. Ama diğer durumlarda suyun düz bir çizgi halinde akması gerekmektedir.
 • Duvarların içinden çekiç sesine benzer gelen sesler de yüksek su basıncı belirtisi sayılır.
 • Su kaçakları oluşması ve bunun sıklıkla tekrar etmesi
 • Bataryalardan su sızması
 • Su faturasının yüksek gelmesi

Su basıncı yükseldiğinde her şeyi parçalayabilir. Su borularını, bulaşık ve çamaşır makinesi borularını hatta kombi borusunu bile.Suyun şiddeti, suyun basıncı ile artar ve eğer basıncı normal ayarda tutmazsanız tüm bu risklere maruz kalabilirsiniz. İşte bu sebeple su tesisat basınç düşürücü kullanmak bir lüks değil zaruriyettir.

Eğer evinizde ya da iş yerinizde bu belirtilere rastlıyorsanız bu yüksek su basıncı riski var demektir. Bu durumda yapmanız gereken şey, İstanbul su tesisatçısı ile görüşüp su tesisat basınç düşürücü taktırmak olmalıdır.

Su tesisat basınç düşürücü faydaları

 Su basınç regülatörü, su basıncını normal seviyeye getirerek yüksek basınçla oluşabilecek sorunlarının önüne geçmektedir. Bunlar;

 • Su kaçağı olmasının önüne geçer
 • Boruların kırılıp çatlamasını ya da patlamasını engeller
 • Beyaz eşyaların yüksek basınçtan zarar görmesinin önüne geçer
 • Kombi arızalarını önler
 • Su tasarrufu sağlar
 • Karbon ayak izimizi azaltır.

Su tesisat basınç düşürücü nasıl takılır?

Su tesisat basınç düşürücü taktırmak için İstanbul su tesisatçısı ile görüştüğünüzdeöncelikle ölçüm yapılarak su basıncınızın kaç bar olduğu belirlenir. Eğer rakam 4 barın üstündeyse İstanbul su tesisatçısı, dairenizin girişine su vanalarının olduğu noktaya su basınç regülatörünü 5 dakika gibi kısa bir sürede takmaktadır. Her daire girişine ayrı ayrı takılan su tesisat basınç düşürücü vana  su basıncını istenilen düzeye getirip sizi su baskınlarından ve beyaz eşya arızalarından koruyacaktır.

Su Tesisat Basınç Düşürücü Takılırken Dikkat Edilmesi gerekenler

 • Su tesisat basınç Regülatörü daire girişinde vananın yanına takılmalıdır. Bunun için öncelikle vananın altındaki plastik kapağı çıkartılıp vananın içindeki basınç ayarlama vidası ayarlanmalıdır.
 • Regülatörün üzerindeki ok işareti yönünde kurulum yapılmalı
 • Aşırı sıkmak, basınç regülatörünün çatlamasına neden olabilir.
 • Sıkarken gövdeden değil, anahtar kollarından tutun
 • “AA 5 alyan anahtarı” kullanın. Vanadaki çıkış basıncını arttırmak için aylanı saat yönüne, düşürmek için saat yönünün tersine çevirin.
 • Arada bir musluğu açıp kapayarak basınç kontrolü yapın
 • Filtreli su tesisat basınç düşürücü taktırmayı tercih edin.

İstanbul su tesisatçısı, su tesisat basınç düşürücü montajı konusunda deneyimli ve titiz bir firmadır. Alanında uzman ustalarımız, regülatöre zarar vermeden montaj işlemini gerçekleştirmekte ve sizlerin yüksek su basıncı sorunundan kurtulmanızı sağlamaktadır.

Hem eviniz hem de çevre açısından gerekli bir cihaz olan su tesisat basınç düşürücü taktırmak için bizi arayın. İstanbul su tesisatçısı olarak sizi su baskınlarından ve beyaz eşya kayıplarından kurtaralım.

Profesyonel su tesisat ustaları, modern teknolojiye sahip ekipmanlar ve titiz iş anlayışı ile fark yaratan İstanbul su tesisatçısı, hızlı ve geniş ağı ile size tüm su tesisatı işlerinde sorunsuz hizmet vermektedir.

Yorum yapın

Hizmetlerimiz

İstanbul Anadolu Yakası Tüm İlçelerine Haftanın Her günü 7/24 Saat Ulaşabileceğiniz Sıhhi Tesisatcı

Kameralı Su tesisatçısı

Teknoloji muhteşem bir şey. Öyle ki günümüzde her alanda olduğu gibi İstanbul sıhhi su tesisatçısının işlerini de kolaylaştırmakta. Eskiden saatler süren işlemler, teknolojik gelişmeler sayesinde daha kısa bir zamanda ve daha temiz çalışılarak gerçekleştirilmekte. Özellikle ev hanımlarının kabusu olan tıkanıklık açma konusunda teknolojik imkanlar işleri daha kolay yola sokmakta.

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? konusunda uzman bir İstanbul su tesisatçısı olarak bilgi vermenin doğru olacağını düşündüğümüz için bu makaleyi kaleme almak istedik.

SU TESİSAT NASIL YAPILIR

Su Tesisat Nasıl Yapılır? sorusunun cevabını çoğumuz merak ederiz. Binaya nasıl su geliyor ve binadan atık su nasıl dışarı gidiyor?

Gider Tıkanıklığı Açma

Gider tıkanıklığı açma, tıkanan giderlerin açılması anlamına gelen ve ciddi sağlık sorunlarından sizi kurtarabilecek bir işleme verilen addır.

Pimaş Tıkanıklığı Açma

Pimaş tıkanıklığı açma konusundan önce pimaş nedir bunun üzerinde durmak gerekir. Pimaş, küvetle kanalizasyon arasındaki boru sistemine verilen addır.

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Tıkalı lavabo açma konusunda uzman bir firma olan İstanbul su tesisatçısı olarak tıkalı lavabo nasıl açılır? Konusunda sizi detaylı olarak bilgilendirmek istedik.

Kalorifer Petek Temizliği

Kalorifer ve petek temizliği, kalorifer peteklerinin içinin yıkanması, pisliklerden ve tıkanıklıklardan arındırılması anlamına gelmektedir.