Su Kaçağı Tespiti Nasıl yapılır

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? konusunda uzman bir İstanbul su tesisatçısı olarak bilgi vermenin doğru olacağını düşündüğümüz için bu makaleyi kaleme almak istedik. Su kaçağı tespiti, acemi ellerde bir faciaya dönüşebilecek ama uzman ellerde kısa sürede çözümlenebilecek bir sorundur. Bu sebeple kendiniz su kaçağı tespiti yapmaya çalışmadan önce bir daha düşünün. Su kullanılan alanlarda olduğu kadar evin diğer bölümleri için de sorun olan su kaçakları, önlem alınmadığı zaman bina için ciddi problemler yaratabilmektedir.

Su kaçağının Sebepleri

 • Su kaçağı tesisatı kurulumunda kalitesiz malzeme kullanılması
 • Su tesisatının hatalı döşenmesi
 • Kullanım kaynaklı sorunlar
 • Deprem ve sel gibi doğal afetler

Sebebi ne olursa olsun su kaçağı sorunu, İstanbul su tesisatçısı firmamız tarafından en sorunsuz şekilde çözülmektedir. Üstelik sadece su kaçağı sorunu da değil, İstanbul su tesisatçısı, su basıncı sorunu, tıkalı lavabo sorunu, gider tıkanıklıkları, kalorifer ve petek temizliği gibi pek çok su tesisatı problemine hızlı ve kesin çözümler sunan İstanbul su tesisatı ustası olan bir firmadır.

İstanbul Su tesisatçısı
İstanbul Su tesisatçısı

Banyolarda oluşan su kaçakları

En sık rastlanan su kaçağı sorunudur. Banyo küveti ya da klozetinden sızan su alt kat tavan ve duvarında rutubete sebep olur. Bu durumda komşunuzun “su kaçağı sorunu var” serzenişlerine katlanmak zorunda kalırsınız. Ve bu sorunu ertelerseniz komşunuzla aranız açılır ve sıkıntılı durumlar yaşayabilirsiniz. Hatta öyle ki bu durumda mahkemelik olan komşuların sayısı da hiç az değildir. Üstelik çözülmeyen her sorun gibi banyodaki su kaçakları sorunu da erken zamanda çözülmediğinde bina için çok daha büyük bir problem haline gelecektir. Bu yüzden İstanbul su tesisatçısı ile iletişim kurup banyoda su kaçağı sorununu çözümlemeniz yerinde olacaktır.

Mutfakta Oluşan Su Kaçakları

Mutfakta oluşan su kaçakları genelde tıkalı lavabo sorunu ile beraber görülür. Özellikle tıkalı lavaboyu acemice açma çalışmaları, mutfaklarda bazı boruların kırılıp çatlamasına neden olmakta bu da mutfağımda su kaçağı var ne yapmalıyım? seslerinin yükselmesine neden olmaktadır. Bütün su kaçakları gibi mutfakta olan su kaçakları da sağlık anlamında hem sizin için hem de komşularınız için risk oluşturur.

Kombide su kaçağı

Doğalgazla ısınan evlerde kombiden ara ara su aktığı görülebilir. Bu bazen su kaçağı problemi sayılırken bazen de olağan bir durum olarak karşılanır.

Kombide su kaçağı sebepleri

 • Kombi tesisat vanalarının ucuz ve kalitesiz olması
 • Bağlantı noktalarında yapılan hatalar
 • Plastik vana kullanımı
 • Vana ya da tesisattaki arızalar ve çürümeler
 • Kışın suyun yoğun ısıdan genleşip basınç problemine neden olması

Kombide su kaçağı belirtileri

Eviniz az ısınıyor ve buna karşın faturanız yüksek geliyorsa öncelikli düşünmeniz gereken şey, kombide su kaçağı sorunu olmalıdır. Ayrıca kombiye su basmak, için sürekli uyarı alıyorsanız bu da kombide su kaçağı anlamına gelir. Yalnız şunu da unutmamak gerekir ki kombiye sürekli su basmanız durumunda da su kaçağı problemi yaşayabilirsiniz. Bu yüzden sık sık kombinizin su oranının normal barlarda olmasına dikkat ediniz. Eğer tüm bu belirtileri görüyorsanız İstanbul su tesisatçısı firmamız ile görüşmelisiniz. Bu sayede hem kombide su kaçağı sorununu çözebilir hem de petek ve kalorifer temizliği yaptırabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl yapılır
Su Kaçağı Tespiti Nasıl yapılır

Su Kaçakları hangi sorunlara neden olur?

 • Konutlarda rutubet ve nem oluşmasına neden olup insan sağlığı için risk oluşturur.
 • Su kaçakları bina yapısını çürüterek betona zarar verir.
 • Alt kattaki komşunun duvar ve tavanlarında akıntı oluşturabilir.
 • Evin çeşitli yerlerinde  küflenme ve çürümelere neden olur.
 • Su faturası yüksek gelir.
 • Su kullanımı artacağı için dünyanın geleceği açısından da olumsuz bir durumdur.

İstanbul su tesisatçısı, su kaçakları yüzünden yaşanacak her türlü sorundan sizi kurtaracak profesyonel bir su tesisatçısı firmadır.

Su kaçağı Belirtileri

 • Alt kattaki dairede oluşan rutubet ve tavanda damlacıklar
 • Evde oluşan rutubet ve sarı lekeler
 • Su faturasının yüksek gelmesi
 • Evde rutubet kokusu
 • Su kullanımını durdurup su sayacı kontrolü yapıldığında sayacın ilerlemesi
 • Su basıncının azalması

Eğer bu belirtilerden biri ya da birkaçı evinizde ya da iş yerinizde karşılaştığınız bir durumsa en kısa sürede İstanbul su tesisatçısı ile görüşme ayarlamanız gerekmektedir.

Su kaçağı tespiti yapma

Su kaçağı tespiti ya da su kaçağını yerini bulma, İstanbul su tesisatçısı olarak uzmanlık alanlarımızdan sadece biri. Çok sık karşılaştığımız evimde su kaçağı var ne yapmalıyım? Sorusuna cevap olmak tamamen bizim işimiz. Yıllardır su tesisatı kurulumu, tamir ve bakımı yapan ustalarımız ile modern teknolojiye sahip aletlerin birleşimi su tesisatı sorunlarını çözme işinde en iyi olmamızın nedenleri arasındadır. İşini titizlikle yapan, farkındalığı yüksek, müşteri ilişkilerine önem veren hızlı ve güvenilir servis ağı olan bir firma olarak su kaçağı tespiti konusunda da İstanbul’daki en iyi sucu olma yolunda iddialıyız.

Su kaçağı tespitinde kullandığımız kameralı ve sese duyarlı robot sistemler sayesinde çok kısa bir sürede su kaçağı tespitini yapıp kaçak borunun tamirini yapmaktayız.

Eğer sizin de su kaçağı sorunu yaşıyorsanız İstanbul su tesisatçısı ile en kısa sürede iletişim kurmalı ve sorunu tamamen çözmelisiniz. Hem komşularınızla ilişkileriniz hem de sağlığınız için bu konuda hızlı hareket etmelisiniz.

Yorum yapın

Hizmetlerimiz

İstanbul Anadolu Yakası Tüm İlçelerine Haftanın Her günü 7/24 Saat Ulaşabileceğiniz Sıhhi Tesisatcı

Kameralı Su tesisatçısı

Teknoloji muhteşem bir şey. Öyle ki günümüzde her alanda olduğu gibi İstanbul sıhhi su tesisatçısının işlerini de kolaylaştırmakta. Eskiden saatler süren işlemler, teknolojik gelişmeler sayesinde daha kısa bir zamanda ve daha temiz çalışılarak gerçekleştirilmekte. Özellikle ev hanımlarının kabusu olan tıkanıklık açma konusunda teknolojik imkanlar işleri daha kolay yola sokmakta.

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? konusunda uzman bir İstanbul su tesisatçısı olarak bilgi vermenin doğru olacağını düşündüğümüz için bu makaleyi kaleme almak istedik.

SU TESİSAT NASIL YAPILIR

Su Tesisat Nasıl Yapılır? sorusunun cevabını çoğumuz merak ederiz. Binaya nasıl su geliyor ve binadan atık su nasıl dışarı gidiyor?

Gider Tıkanıklığı Açma

Gider tıkanıklığı açma, tıkanan giderlerin açılması anlamına gelen ve ciddi sağlık sorunlarından sizi kurtarabilecek bir işleme verilen addır.

Pimaş Tıkanıklığı Açma

Pimaş tıkanıklığı açma konusundan önce pimaş nedir bunun üzerinde durmak gerekir. Pimaş, küvetle kanalizasyon arasındaki boru sistemine verilen addır.

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Tıkalı lavabo açma konusunda uzman bir firma olan İstanbul su tesisatçısı olarak tıkalı lavabo nasıl açılır? Konusunda sizi detaylı olarak bilgilendirmek istedik.

Kalorifer Petek Temizliği

Kalorifer ve petek temizliği, kalorifer peteklerinin içinin yıkanması, pisliklerden ve tıkanıklıklardan arındırılması anlamına gelmektedir.