Tıkalı Lavabo açma

Tıkalı lavabo açma konusunda uzman bir firma olan İstanbul su tesisatçısı olarak tıkalı lavabo nasıl açılır? Konusunda sizi detaylı olarak bilgilendirmek istedik. Tıkalı lavabo görüntüsünü gözünüzün önüne getirdiğinizde sorunun aslında ne denli tehlikeli olduğu anlaşılacaktır. Özellikle tıkalı lavabo sorununun, giderlerden kaynaklandığı düşünüldüğünde insan sağlığı açısından riskleri görülecektir. İstanbul su tesisatçısı, sizi ve sağlığınızı düşünen bir firma olarak hem tıkalı lavabo sorunundan hem de sağlığınızı tehlikelerden korumaktadır.

Lavabo tıkanıklığı açma

Lavabo tıkanıklığı, lavabonun giderinde oluşan atıklar yüzünden giderin işlevini yerine getirememesi sonucu olan bir tesisat sorunudur. Lavabo tıkanıklığının tek sebebi atıklar değildir elbette. Tesisatın yanlış ya da eksik kurulumu, yeterli eğimin sağlanmaması da lavabo giderinin çalışmasını engelleyebilir. Bu açıdan lavabo tıkanıklığı sorunuyla karşılaştığınızda öncelikli olarak İstanbul su tesisatçısı ile çalışıp lavabo tıkanıklığının neden kaynaklandığını bulmanız gerekmektedir.

Tıkalı Lavabo açma
Tıkalı Lavabo açma

Mutfak lavabosu tıkanıklığı açma

Mutfak lavabosu, tıkanıklığın en çok görüldüğü yerdir. Çünkü en çok atığa maruz kalan yer mutfak lavabolarıdır. Özellikle kızartma yağları dökülen lavabolarda bu sorun çok sık tekrarlamaktadır. Bunun dışında çekirdek, çay, sebze kabukları gibi atıkların gidere dökülmesi de mutfak lavabosu tıkanma sebeplerinin başında gelmektedir. Mutfak lavabosu tıkanıklığı açmak için pompalama, telle müdahale, kimyasal ilaç müdahalesi denenebilir yöntemlerdir. Bu yöntemler işe yaramadığında İstanbul su tesisatçısı, sorununuzu kolaylıkla çözecektir.

Banyo lavabosu tıkanıklığı açma

Banyo lavabosunun en büyük düşmanı saç ve kıl kalıntılarıdır. Dökülen saçlar ve tıraş sonrası gidere bırakılan kıllar zaman içinde borularda birikme yapıp banyo lavabosu tıkanıklığı sebebi olmaktadır. Mutfak lavabosu tıkanıklığı açma için kullandığınız basit yöntemleri burada da deneyebilirsiniz. Eğer işe yaramazsa ya da sorun sık tekrarlanmaya başladıysa vakit kaybetmeden İstanbul su tesisatçısı ile haberleşmeli ve sorunun çözümünde uzman desteği almalısınız.

Tıkanan lavabo nasıl açılır?

Tıkalı lavabo sorunu için önceliğiniz İstanbul su tesisatçısı ile iletişim kurmak olmalıdır. Ama tesisatçı gelene kadar birkaç basit yöntem de deneyebilirsiniz.

 • Tıkanan lavabo sorununda öncelikle pompalama yapıp lavabonun mümkün olduğunca boşalması sağlanmalıdır.
 • Su hiç gitmiyorsa lavabo altındaki borular gevşetilip kovayla su tahliyesi yapmalısınız.
 • Su tamamen boşaldığında karbonat ve sirke karışımını 1 litre sıcak suyla birlikte lavaboya dökmelisiniz. Yöntemin işe yarayıp yaramadığını musluğu sonuna kadar açıp ölçebilirsiniz.
 • Tıkanıklık bu yöntemle geçmiyorsa kimyasal ilaçla uygulama yapabilirsiniz. Eğer tıkanıklık sorunu devam ediyorsa İstanbul su tesisatçısı ile görüşmek için acele etmelisiniz. Çünkü bunca müdahaleye rağmen lavabo tıkanıklığı sorunu hallolmuyorsa tıkanıklık ya daha derindedir ya da başka bir tesisat sorunundan kaynaklanmaktadır.

Cihazla tıkanmış lavabo açma

Evde uygulayabileceğiniz tüm yöntemleri denediniz ve hala başarılı olamadıysanız artık İstanbul su tesisatçısı ile iletişime geçme vakti gelmiş demektir. İstanbul su tesisatçısı, kameralı robot cihazlar ile lavabo tıkanıklığı açma işlemini kısa sürede ve kesin olarak gerçekleştirmektedir.

Kameralı robot, en derinlerdeki tıkanıklıkları bile kolaylıkla bulan bir cihazdır. Etrafa zarar vermeden nokta atışıyla tıkanıklığın kaynağını bulan İstanbul su tesisatçısı robot cihazı, kısa sürede tıkanmış lavabo açma işlemini gerçekleştirmektedir.

Tıkalı lavabolarda yağlanma sorunu nasıl çözülür?

En çok mutfak lavabolarında rastladığımız yağlanma sorunu, bulaşıklardaki yağların lavaboya dökülmesi kaynaklı tıkanmalardır. Bu durumda yapılması gereken şey pimaş yıkaması olmalıdır. Bunun için de İstanbul su tesisatçısı ile iletişime geçip lavabodaki atık yağların temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Lavabolara atık yağ dökmek hem lavaboların tıkanmasına yol açan hem de deniz kirliliğine neden olan bir davranıştır. Duyarlı vatandaşların atık yağları biriktirmesi ve geri dönüşüme göndermesi gerekir. Bu sayede hem lavabolarımız hem de denizlerimiz temiz kalacaktır.

Bu anlamda İstanbul su tesisatçısı, hem sizin sağlığınızı hem de doğayı koruyan profesyonel bir tesisat firmasıdır.

Evde yapılabilecek lavabo açma yöntemleri nelerdir?

 • Sirke ve kabartma tozu yöntemi
 • Körüklü pompa ile pompalama
 • Tıkalı lavabo açma teli
 • Vakumlu pompa
 • Su bazlı süpürgelerle çektirme yöntemi
 • Bahçe hortumu ile basınç yöntemi
 • Kimyasal lavabo açıcılar kullanma

Bu yöntemler, kısa süreli olarak sonuç almanızı sağlayabilir. Eğer sorun daha sık yaşanıyor ve tıkanıklık inatçı bir şekilde geç çözümleniyorsa oyalanmadan İstanbul su tesisatçısı ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Çünkü tıkalı lavabo sorunu, bakterileri eve yayma riski taşır. Bu da sağlık açısından risklidir. Ayrıca tıkalı lavabo açma kısa zamanda gerçekleştirilmezse daha büyük sorunlara yol açabilir. Mesela boru patlaması, alt kata sızıntı gibi riskler hem sizin canınızı hem de komşularınızın canlarını sıkacak olumsuz durumlardır.

En etkili lavabo açma yöntemi

En etkili lavabo tıkanıklığı açma yöntemi deneyimli su tesisatçısını çağırmaktır. Böylelikle hem sorunun kaynağı kurutulabilir hem de daha kısa sürede tıkalı lavabo sorunu çözülür. Bu anlamda sık tekrarlanan tıkalı lavabo sorunlarında İstanbul su tesisatçısı ile görüşmeniz, en etkili lavabo açma yöntemi olacaktır.

Eğer tıkalı lavabo sorunuyla sık karşılaşıyorsanız, artık profesyonel bir destek almanın vakti gelmiş demektir. Tıkanmış lavaboları açma konusunda uzman bir firma olan İstanbul su tesisatçısı, bu anlamda başvurabileceğiniz en iyi adrestir.

Profesyonel bir kadro, son teknoloji cihazlar, hızlı servis ağı ve müşteri memnuniyeti İstanbul su tesisatçısı firmamızı tıkanık lavaboları açma konusunda da bir numara yapmaktadır.

Yorum yapın

Hizmetlerimiz

İstanbul Anadolu Yakası Tüm İlçelerine Haftanın Her günü 7/24 Saat Ulaşabileceğiniz Sıhhi Tesisatcı

Kameralı Su tesisatçısı

Teknoloji muhteşem bir şey. Öyle ki günümüzde her alanda olduğu gibi İstanbul sıhhi su tesisatçısının işlerini de kolaylaştırmakta. Eskiden saatler süren işlemler, teknolojik gelişmeler sayesinde daha kısa bir zamanda ve daha temiz çalışılarak gerçekleştirilmekte. Özellikle ev hanımlarının kabusu olan tıkanıklık açma konusunda teknolojik imkanlar işleri daha kolay yola sokmakta.

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? konusunda uzman bir İstanbul su tesisatçısı olarak bilgi vermenin doğru olacağını düşündüğümüz için bu makaleyi kaleme almak istedik.

SU TESİSAT NASIL YAPILIR

Su Tesisat Nasıl Yapılır? sorusunun cevabını çoğumuz merak ederiz. Binaya nasıl su geliyor ve binadan atık su nasıl dışarı gidiyor?

Gider Tıkanıklığı Açma

Gider tıkanıklığı açma, tıkanan giderlerin açılması anlamına gelen ve ciddi sağlık sorunlarından sizi kurtarabilecek bir işleme verilen addır.

Pimaş Tıkanıklığı Açma

Pimaş tıkanıklığı açma konusundan önce pimaş nedir bunun üzerinde durmak gerekir. Pimaş, küvetle kanalizasyon arasındaki boru sistemine verilen addır.

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Tıkalı lavabo açma konusunda uzman bir firma olan İstanbul su tesisatçısı olarak tıkalı lavabo nasıl açılır? Konusunda sizi detaylı olarak bilgilendirmek istedik.

Kalorifer Petek Temizliği

Kalorifer ve petek temizliği, kalorifer peteklerinin içinin yıkanması, pisliklerden ve tıkanıklıklardan arındırılması anlamına gelmektedir.