Ataşehir Su Tesisatçısı

Ataşehir su tesisatçısı, Ataşehir ve çevresinde su tesisat sorunlarını çözen profesyonel bir firmayız. Evlerinizde ya da iş yerlerinizde yaşayacağınız her türlü tesisat sorunu profesyonel ekibimiz tarafından en kısa sürede ve son teknoloji kullanılarak çözülmektedir. Su kaçağı sorunu, tıkanık gider, lavabo tıkanması, kalorifer ve petek temizliği ve daha pek çok tesisat sorunlarınızda Ataşehir su tesisatçısı olarak yanınızdayız.

Su Tesisat nasıl yapılır?

Su tesisatı, yapıların en önemli elemanlarından biridir. Yapılara su taşınması ve kullanılan suyun atılması, su tesisatının en önemli işlevleridir. Sık kullanılan bir sistem olması, kurulumunda profesyonel davranılmaması ve kullanılan malzeme kalitesine dikkat edilmemesi gibi sebepler su tesisat sorunlarıyla sık karşılaşılmasının sebeplerindendir. Bu yüzden en yeni yapılarda bile su tesisat problemi yaşanabilmektedir. İşte tüm bu sorunları Ataşehir su tesisat firması olarak kolay ve hızlı bir şekilde çözmekteyiz.

Su tesisatı sistemi, gelen ve giden suyu ayarlamak ve bu döngüyü çalışır kılmak üzere belli kurallara uygun olarak yapılır. Bu sistemin her hangi bir kısmında olacak bir arıza, bozulma ya da tıkanıklık, sistemin çökmesine neden olabilmektedir. Bu yüzden su tesisatı nasıl yapılır sorusunun cevabını Ataşehir su tesisatçısı ile görüşmeden aramayın.

Sıhhi Su Tesisatçısı

Ataşehir sıhhi su tesisatçısı olarak su kaçağı tespiti, su tesisatında basınç sorunu, pimaş tıkanıklığı gibi pek çok soruna evinizi yıkıp dökmeden çözüm bulmaktayız. Yaptığımız tüm işlemler, son teknoloji makinelerle ve profesyonel bir ekiple gerçekleştirilmektedir. Ataşehir sıhhi su tesisatçısı olarak binalarda su tesisat projelendirilmesi konusunda da profesyonel destek vermekteyiz. Konutlara ya da iş yerlerine temiz su alımı ve kirli suyun atılması için gerekli sistemi en kaliteli malzemelerle ve son teknolojiyi kullanarak döşemekteyiz.

İnsan sağlığı için en önemli konulardan biri olan suyun, yaşam alanlarına taşınmasında profesyonellik bir şarttır. Bu yüzden Ataşehir’de su tesisat ustası arıyorsanız bizimle görüşmeden karar vermeyin. Çünkü sağlığınız bizim için her şeyden değerlidir.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl yapılır?

Su kaçağı, özellikle kadınların korkulu rüyasıdır. Çünkü su kaçağını bulmanın yıkıp dökmekle sağlanacağı düşünülür. Oysa biz Ataşehir su tesisatçısı olarak teknolojiyi kullanarak yıkmadan ve etrafı kirletmeden su kaçaklarını kolaylıkla bulabilmekteyiz.

Su, herhangi bir kaçak bulunduğunda kolaylıkla geniş alanlar yayılabilir. Bu da su kaçağı tespiti nasıl yapılır? Sorusunun kafaları kurcalamasına neden olmaktadır. Oysa biz Ataşehir su tesisatçı olarak özel akustik cihazlarla suyun titreşimine göre kaçağın kaynağını bulup termal kameralı sistemler ile kaçakları kolayca tamir edebilmekteyiz. Artık mutfakta oluşan bir kaçak için tüm mutfağınızda inşaat yıkıntısı oluşturmuyoruz. Kaynağı bulup o kaynak üzerinde çalışma yaptığımızda su kaçağı tespiti yapmak ve su kaçağı nasıl tamir edilir sorularına cevap bulmak daha da kolaylaşıyor. Su kaçağı sorunlarına hızlı ve güvenli çözüm için Ataşehir su tesisatçısı olarak sizlerleyiz.

Su Tesisat Tamiri

Su tesisatında yaşanan sorunlar genellikle kendi kendinize çözemeyeceğiniz sorunlardır. Kaynağı bilmeden yapılan her acemi müdahale, sorunu daha da büyütebilmektedir. Bu nedenle su tesisatında yaşanacak sorunlar için Ataşehir su tesisatçısı olan firmamızla iletişime geçmeniz en doğru karar olacaktır.

Su tesisatında yaşanan sorunlar şunlardır:

 • Şehir suyu şebekesiyle ilgili kurallar
 • Su debisi ve sıcaklığıyla ilgili sorunlar
 • Tıkanıklıklar

Su Basıncı Sorunu

Su basıncı, şebeke suyunun konuta girmesi için önemli olan bir konudur. Bu anlamda ilk aşama şehir suyunun dağıtımında eşit dağıtımın sağlanmasıdır. Bunun dışında da mutfak ve banyo için de uygun debide su basıncı gerekmektedir. Musluklar için gerekli olan debi miktarları musluğun kullanım amacına göre şöyle olmalıdır:

 • Mutfak musluğunun debisi kaç olmalıdır? Sorusunun cevabı, 9 ila 15 litre/dakika (1/dak) aralığında olmalıdır.
 • Banyo lavabosu musluğunun debisi 4 ila 6 (1/dak) arasında olmalıdır.
 • Duşa kabin musluğunun debisi, 9 ila 15 (1/dak) arasında olmalıdır.
 • Atık su için de belli bir debiye ihtiyaç vardır. Bu noktada şuna dikkat edilmelidir. Gider mekanizması için kullanılan def veya şas aygıtının debisi ne denli büyük olursa gereken su miktarı o denli azalacaktır. Bu durum su tasarrufu açısından çok önemlidir.

Ataşehir su tesisatçısı olarak su basıncı ile ilgili yaşadığınız her türlü sorunda yanınızdayız.

Evdeki Pis koku sebepleri

Evdeki pis koku, hemen hepimizin karşılaşabildiği bir sorundur. Çoğumuz evdeki lağım kokusunun sebebi ne? Diye etrafımıza yakınmış ve çözüm bulmaya çalışmışızdır. Bu konuda tavsiye veren kişiler olacaktır ama bunlar genelde geçici çözümlerdir. Sorunun kaynağı bulunmadan evdeki pis kokudan kurtulmak imkansızdır.

Evdeki kötü kokular genelde borularda olan bir kaçaktan, pimaş borusundaki bir sorundan ya da sifon bağlantıları ve süzgeçler ile ilgili sıkıntılardan kaynaklanabilir. Biz Ataşehir su tesisatçıları olarak teknolojik aletleri kullanarak sorunun kaynağını bulup sizi evdeki pis kokudan sonsuza kadar kurtarma garantisi vermekteyiz.

Su Tesisat Basınç Düşürücü ne işe yarar?

Şebekeden evinize ya da iş yerinize gelen suyun belli bir debide olması gerekmektedir. Bu, olması gereken miktarda olmadığında çeşitli sorunlara neden olabilmektedir. Bu nedenle böyle durumlarda su tesisatı basınç düşürücüsü taktırmak gerekmektedir.

Aynı zamanda da apartmanlara gelen suyun her kata eşit debide dağıtılması için de su tesisat basınç düşürücü takılması ana binaya gelen suyun katlara eşit dağılması sağlanabilecektir.

Özellikle bina girişlerine manometre cihazı takılıp tesisata giriş yapan suyun basıncını ölçmek iyi bir önlem olacaktır.

Ataşehir su tesisatçısı olarak su tesisatı basınç düşürücü ihtiyaçlarınızda yanınızdayız. İster dairenizin kapısına isterse de apartman girişine, istediğiniz yere basınç düşürücü takıp suyun debisini kontrol etmenizi sağlamaktayız.

Su Sayacı Nedir?

Su sayacı, su kullanımını ölçmek için kullanılan bir takip cihazıdır. Bireysel kullanımların takip edilip ücretlendirilmesini sağlayan su sayaçları, kullanımları hacim (m3) cinsinden hesaplamaktadır.Çok huzmeli su sayaçları ve tek huzmeli su sayaçları gibi çeşitleri vardır. Ülkemizde genellikle çok huzmeli su sayaçları kullanılmaktadır.

Su sayaçları zaman içinde arızalanabilmekte ve doğru ölçüm yapamamaktadır. Bu da fazla fatura ödemenize neden olabilmektedir. Bu sebeple Ataşehir su tesisatçısı olarak su sayacı sorunlarında da yanınızdayız. Özellikle su kaçağı tespiti yaparak su sayacınızın doğru çalışmasına yardımcı olmaktayız.


Tıkalı Lavabo açma

Tıkalı lavabo açmak için işe yarayan yöntemler vardır. Bunlar lavabo açıcılar, pompalama ya da bitkisel çözümler olabilir. Ama bu çözümler sorunu kökünden çözmek yerine anı kurtaran çözümlerdir. Eğer tıkalı lavabo problemim var ne yapmalıyım? Diyorsanız öncelikle sorunun kaynağına yönelmelisiniz. Bu anlamda Ataşehir su tesisatçısı olarak her daim size en hızlı ve temiz hizmeti sunmaktayız.

Tıkanan lavabo nasıl açılır?

Biz Ataşehir su tesisatçısı olarak öncelikle tıkanıklığın kaynağına yönelmekteyiz. Kameralı görüntüleme cihazı ile tıkanıklığın kaynağına yönelmekteyiz. Eğer tıkanıklık yabancı bir cisim yüzündense kameralı görüntüleme cihazı ile tıkanıklığın sebebi olan yabancı cisim ve yeri hakkında bilgi edinmekteyiz. Robot cihaz ile lavabo borusu içindeki cismi, parçalayarak, iterek ya da çıkartarak sizin tıkanan lavabo sorununuza çözüm bulabilmekteyiz.

Son teknoloji cihazlar ve profesyonel bir ekiple birlikte tıkanan lavabo sorununuza en kısa zamanda çözüm bulan Ataşehir su tesisatçısı olan bizler, sizleri bu sorundan en temiz şekilde kurtarma garantisiyle çalışmaktayız.

Tıpkı su kaçağı tespiti gibi tıkalı lavabo sorununuzda da sizin yanınızdayız.

Kalorifer ve Petek Temizliği

Kalorifer ve petek temizliği, yakıt tasarrufu sağlamak ve ısınma sorunları yaşamamak için gerekli uygulamalardır. Kış boyunca biriken kirlerin atılması ve tıkanıklığın giderilmesi için gerekli olan bu uygulama Ataşehir su tesisatçısı firmamız tarafından kısa sürede gerçekleştirilmektedir.

Kombi Petek temizliği nasıl yapılır?

 • Kombi ve su giriş vanaları kapatılır.
 • Temizlenecek peteğin giriş ve çıkış vanası açılır.
 • Banyodaki havlupan radyatörü sökülür.
 • Petek temizleme cihazı, havlupan giriş vanasına bağlanır
 • Havlupan çıkış vanasına başka bir hortum bağlanır ve hortumun diğer ucu atıkların gitmesi için klozete yönlendirilir.
 • Radyatör temizleme makinesine su verilir ve makine çalıştırılır.
 • Tazyikli su ve basınçla radyatörlerin iç cephesindeki pisliklerin sökülmesi sağlanır.
 • Atık su berraklaşıncaya kadar işleme devam edilir.
 • Tüm petekler temizlendikten sonra kimyasal bir ilaçla uygulama yapılıp peteklerin 2 yıl boyunca temiz kalması sağlanır.

Ataşehir su tesisatçısı firmamız sayesinde artık daha az fatura ödeyip daha çok ısınma şansına sahip olabileceksiniz.

Pimaş Tıkanıklığı açma

Küvetle kanalizasyon arasındaki boruların tıkanması anlamına gelen pimaş tıkanıklığı için Ataşehir su tesisatçısı olan firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Sağlığınız için önemli bir sorun olan pimaş tıkanıklığını çözmek, evinizde tesisatla ilgili sorunların önüne geçecektir. Güvenilir ve profesyonel hizmet veren firmamız, Ataşehir su tesisatçısı her türlü tesisat sorununda olduğu gibi pimaş tıkanıklıklarını çözmekte de son teknolojiyi kullanarak hizmet vermektedir.

Yorum yapın

Hizmetlerimiz

İstanbul Anadolu Yakası Tüm İlçelerine Haftanın Her günü 7/24 Saat Ulaşabileceğiniz Sıhhi Tesisatcı

Kameralı Su tesisatçısı

Teknoloji muhteşem bir şey. Öyle ki günümüzde her alanda olduğu gibi İstanbul sıhhi su tesisatçısının işlerini de kolaylaştırmakta. Eskiden saatler süren işlemler, teknolojik gelişmeler sayesinde daha kısa bir zamanda ve daha temiz çalışılarak gerçekleştirilmekte. Özellikle ev hanımlarının kabusu olan tıkanıklık açma konusunda teknolojik imkanlar işleri daha kolay yola sokmakta.

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? konusunda uzman bir İstanbul su tesisatçısı olarak bilgi vermenin doğru olacağını düşündüğümüz için bu makaleyi kaleme almak istedik.

SU TESİSAT NASIL YAPILIR

Su Tesisat Nasıl Yapılır? sorusunun cevabını çoğumuz merak ederiz. Binaya nasıl su geliyor ve binadan atık su nasıl dışarı gidiyor?

Gider Tıkanıklığı Açma

Gider tıkanıklığı açma, tıkanan giderlerin açılması anlamına gelen ve ciddi sağlık sorunlarından sizi kurtarabilecek bir işleme verilen addır.

Pimaş Tıkanıklığı Açma

Pimaş tıkanıklığı açma konusundan önce pimaş nedir bunun üzerinde durmak gerekir. Pimaş, küvetle kanalizasyon arasındaki boru sistemine verilen addır.

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Tıkalı lavabo açma konusunda uzman bir firma olan İstanbul su tesisatçısı olarak tıkalı lavabo nasıl açılır? Konusunda sizi detaylı olarak bilgilendirmek istedik.

Kalorifer Petek Temizliği

Kalorifer ve petek temizliği, kalorifer peteklerinin içinin yıkanması, pisliklerden ve tıkanıklıklardan arındırılması anlamına gelmektedir.