Pimaş Tıkanıklığı açma

Pimaş tıkanıklığı açma konusundan önce pimaş nedir bunun üzerinde durmak gerekir. Pimaş, küvetle kanalizasyon arasındaki boru sistemine verilen addır. Bu boru tıkandığında evde ciddi bir kanalizasyon kokusu olur. Siz bu kokuyu üstünkörü yöntemlerle çözmeye çalışırken pimaş tıkanıklığı başınıza büyük işler açabilir.

Pimaş tıkanıklığı açma önemlidir, çünkü bu işlem yapılmadığında evi hatta komşunuzun evini kanalizasyona giden atık suların basma ihtimali çok büyüktür. Bu nedenle güvenilir ve profesyonel İstanbul su tesisatçısı ile iletişime geçip pimaş tıkanıklığı açma konusunda acil destek almanız gerekir.

Pimaş tıkanıklığı neden olur?

Evdeki en büyük tesisat sorunlarından biri olan pimaş tıkanıklığı genelde yanlış döşenen tesisat kaynaklıdır. Bunun yanında zamanla borularda ya da tesisatta görülen bozulmalar da pimaş tıkanıklığına neden olabilir. Ayrıca kullanım kaynaklı, yani giderlere yabancı madde atma kaynaklı pimaş tıkanıklığı sorunu yaşanabilmektedir. Sebebi ne olursa olsun pimaş tıkanıklığı durumunda vakit kaybetmeden uzman bir tesisatçı firma olan İstanbul su tesisatçısı ile iletişime geçmelisiniz.

Pimaş tıkanıklığı açma neden önemlidir?

Pimaş boruları evi kanalizasyonla birleştiren, içinde atık suların dolaştığı borulardır. Bu noktada yaşanan her sorun sağlık anlamında riske açık hale gelmeniz anlamına gelir. Yaşanabilecek herhangi bir taşkın ya da patlama hem sizin hem de komşularınızın sağlığını riske atacaktır. Suyun bir kere bile geri tepmesi demek sizin mikroplara maruz kalmanız demektir. Ayrıca pimaş tıkanıklığı evde pis kokulara neden olur. Bu kokular da evi yaşanamaz hale getirebilir. Bu anlamda pimaş tıkanıklığı açma önemlidir. Ve İstanbul su tesisatçısı ile görüşüp hemen destek alınması gereken bir konudur.

Pimaş Tıkanıklığı açma
Pimaş Tıkanıklığı açma

Pimaş tıkanıklığı nasıl açılır?

Pimaş tıkanıklığı ne yazık ki insanların çözmek için son noktayı beklediği bir konudur. Genellikle insanlar telle ya da kimyasallarla pimaş tıkanıklığı açma konusunda ısrar edip sorunun üstünü örtmektedirler. Eğer tıkanıklık kalıcı olarak açılmazsa yani tıkanıklığa neden olan cisimler yok edilmezse sorun sık sık tekrar edecektir. Bu yüzden bizim tavsiyemiz oyalanmadan İstanbul su tesisatçısı ile iletişime geçmelisiniz. Bu görünüşte pahalı bir yöntem olarak düşünülse de pimaş tıkanıklığının yol açacağı zararların çıkaracağı masraf düşünüldüğünde oldukça ucuz kalmaktadır.

İstanbul su tesisatçısı kameralı robotlarla tıkanıklığa direkt müdahale edebilen deneyimli ve güvenilir bir firmadır. Tıkanıklık ne derece derinde olursa olsun İstanbul su tesisatçısı, kısa sürede kırmadan dökmeden tıkanıklığın kaynağını bulabilir. Üstelik bu kaynağı kalıcı olarak yok edip pimaş borularının temizlenmesini de sağlar. Böylelikle daha kötü durumlarla karşılaşmadan hem pimaş tıkanıklığı açma işlemi gerçekleşir hem de evdeki kötü kokular bir anda yok olur.

Tıkalı pimaş nasıl açılır?

İstanbul su tesisatçısı olarak biz, tıkalı pimaş açma konusunda şu adımları izlemekteyiz.

  • Öncelikle tıkanıklık olan bölgedeki su tahliye edilir.
  • Robot cihaz bağlanır
  • Uygun aparatlar takılıp pimaş borusuna gönderilir. Robot cihazdaki kamera yardımıyla yönlendirme yapılır.
  • Pimaş borusunu tıkayan cisim çıkartılıp tekrar kamera ile kontrol sağlanır.
  • Eğer tıkanıklık tamamen kaybolduysa pimaş yıkama yapılıp tamamen temizlik sağlanır.

Su tesisatı yenilemek oldukça pahalı bir işlemdir. Bunun önüne geçmek için su tesisat sorunlarında erken müdahale çok önemlidir. En ufak bir sorunda İstanbul su tesisatçısı ile iletişime geçmeniz sizi hem daha büyük masraflardan hem de evinizde ve apartmanda yaşanacak sorunlardan kurtaracaktır.

Su sağlıktır. Evinizde kullandığınız suyun size sağlıklı ulaşıp kirli suyun en kısa yoldan uzaklaştırılması için su tesisatı kurulumu, bakımı ve arıza müdahalesi çok önemlidir. Yaşanan her sorun çözümlenmediğinde daha büyük bir problem olarak geri dönecektir.

Bu nedenle pimaş tıkanıklığı açma konusunda sorun yaşadığınızda arayın İstanbul su tesisatçısı firmasını kırmadan pimaş açma işlemini gerçekleştirelim.

Tıkalı pimaş açan firmalar

Tıkalı pimaş açma konusunda deneyimli ve güvenilir bir firma olan İstanbul su tesisatçısı, her türlü tesisat sorununuza kısa sürede çözüm üreten bir firmadır. Hızlı servis ağı, güler yüzlü su tesisat ustaları ve garantili işlemleriyle fark yaratan İstanbul su tesisatçısı, 7/24 rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir hizmet sunmaktadır.

Gider tıkanıklığı açma, su tesisat kurulumu, su basıncı sorunları, kalorifer ve petek temizliği ve pimaş tıkanıklığı açma gibi pek çok konuda hizmet veren İstanbul su tesisatçısı, kırmadan su tesisat tamiri konusunda uzman bir firmadır.

Yorum yapın

Hizmetlerimiz

İstanbul Anadolu Yakası Tüm İlçelerine Haftanın Her günü 7/24 Saat Ulaşabileceğiniz Sıhhi Tesisatcı

Kameralı Su tesisatçısı

Teknoloji muhteşem bir şey. Öyle ki günümüzde her alanda olduğu gibi İstanbul sıhhi su tesisatçısının işlerini de kolaylaştırmakta. Eskiden saatler süren işlemler, teknolojik gelişmeler sayesinde daha kısa bir zamanda ve daha temiz çalışılarak gerçekleştirilmekte. Özellikle ev hanımlarının kabusu olan tıkanıklık açma konusunda teknolojik imkanlar işleri daha kolay yola sokmakta.

Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti nasıl yapılır? konusunda uzman bir İstanbul su tesisatçısı olarak bilgi vermenin doğru olacağını düşündüğümüz için bu makaleyi kaleme almak istedik.

SU TESİSAT NASIL YAPILIR

Su Tesisat Nasıl Yapılır? sorusunun cevabını çoğumuz merak ederiz. Binaya nasıl su geliyor ve binadan atık su nasıl dışarı gidiyor?

Gider Tıkanıklığı Açma

Gider tıkanıklığı açma, tıkanan giderlerin açılması anlamına gelen ve ciddi sağlık sorunlarından sizi kurtarabilecek bir işleme verilen addır.

Pimaş Tıkanıklığı Açma

Pimaş tıkanıklığı açma konusundan önce pimaş nedir bunun üzerinde durmak gerekir. Pimaş, küvetle kanalizasyon arasındaki boru sistemine verilen addır.

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Tıkalı lavabo açma konusunda uzman bir firma olan İstanbul su tesisatçısı olarak tıkalı lavabo nasıl açılır? Konusunda sizi detaylı olarak bilgilendirmek istedik.

Kalorifer Petek Temizliği

Kalorifer ve petek temizliği, kalorifer peteklerinin içinin yıkanması, pisliklerden ve tıkanıklıklardan arındırılması anlamına gelmektedir.